top of page

Gdyby nie te Krasnoludki...

Zaktualizowano: 16 maj 2023

Słowa kluczowe: krasnoludki, śnieżkaW leśnej chatce mieszkają KRASNOLUDKI. Mimo swojej drobnej postury, mają ogromnie ważne zadanie, a siwe brody nie są przypadkowe. Chociaż w naszej kulturze zostały strywializowane i zredukowane do wesołkowatych skrzatów, w psychice pełnią rolę Mędrców, Strażników tego, co w duszy najpiękniejsze i najczystsze. W bajce to one zaopiekowały się ŚNIEŻKĄ.


Jak na Mędrców przystało, służą Radą, mówią dokładnie, czego należy się wystrzegać, przed czym nie otwierać drzwi. A potem usuwają się na bok, dają przestrzeń do działania i ... popełniania błędów. Tylko w ten sposób mogę opuścić stan początkowej naiwności i zdobyć Doświadczenie.


Usuwają się na bok, ale nie próżnują.

Zjeżdżają do kopalni, głęboko pod powierzchnię, do samego centrum. Tam strzegą ognia. Tam przetapiają szlachetne metale, tworząc życiodajne amalgamaty. Tam odnajdują najcenniejsze kruszce, oczyszczają je i wydobywają na powierzchnię. Dzięki nim to, co we mnie najcenniejsze, choć zakopane i zagrzebane, ma szansę ujrzeć światło dzienne.


Dlatego warto pochylić się nad KRASNOLUDKAMI. Zaopiekować się nimi, "ugotować", "posprzątać", "zacerować kubraczki". Wtedy one zaopiekują się mną.

Przetną za ciasne sznurówki, wyjmą z włosów zatruty grzebień, zanim będzie za późno.


Ale o tym następnym razem...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page